Welcome to SP4 Iława   Click to listen highlighted text! Welcome to SP4 Iława Powered By GSpeech

 

Obchody Święta Szkoły w SP 4 to piękna tradycja, która na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. W tym roku minęła 7. rocznica nadania szkole imienia Polskich Podróżników i - jak co roku - celebrowanie tego wyjątkowego dnia nawiązywało i zachęcało wychowanków do podróżowania, odkrywania tego, co nieznane, inspirowało do zgłębiania tajemnic świata oraz pobudzało ich pomysłowość.

 

Uczniowie „Czwórki” wiedzą, że podróżowanie kształci, uczy tolerancji, akceptacji i wywołuje radość z obcowania z odmiennością. Nie jest też dla nich tajemnicą, że są kraje, gdzie ludzie inaczej wyglądają, żyją i ubierają się oraz co innego stanowi ich narodowe przysmaki. I właśnie ten ostatni aspekt stał się motywem przewodnim tegorocznego Święta Szkoły w SP nr 4.

 

17 października społeczność szkolna wyruszyła w „podróż” dookoła świata, skupiając tym razem swą uwagę na regionalnych potrawach. Uczniowie zaprezentowali oryginalne dania pochodzące z różnych zakątków świata, a swoje talenty kulinarne połączyli z działaniami przybliżającymi kulturę danego narodu szerszemu gronu. Na szkolnych korytarzach roznosił się zapach włoskiej pizzy, węgierskiego gulaszu, rozbrzmiewała azjatycka muzyka, a oko cieszył widok greckich bogów i boginek.

Niezwykły dzień uświetniło przybycie Pana Pawła Hofmana, zapalonego biegacza i globtrotera. Podczas spotkania z uczniami zaproszony gość opowiadał o swej sportowej pasji i biegowych podróżach.

Jak przebiegały wyjątkowe obchody, najlepiej uchwycili w swoich obiektywach szkolni reporterzy.

Tekst:Małgorzata Pasternak

Fot. Edyta Portjanko, Sebastian Rynkowski

 

Search

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech