Dawno, dawno temu w 1983 roku w olsztyńskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej ukończyłem studia na kierunku fizyka nauczycielska i tak zaczęła się moja 35-letnia kariera pedagogiczna.

Większość z tych lat spędziłem w Szkole Podstawowej nr 5, później przekształconej w Gimnazjum nr 2. Uczyłem fizyki, później również matematyki. Prowadziłem Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne, letnie obozy wędrowne. Wdrażałem akcje proekologiczne, problematykę elektrośmieci i segregacji odpadów.

Reforma przywracająca podstawówki spowodowała, że w 2017 częściowo a z następnym r. szkolnym już całkowicie przeniosłem się do Szkoły Podstawowej nr 4.

Studia magisterskie ukończyłam na Uniwersytecie Gdańskim na kierunku nauczanie początkowe i wychowanie przedszkolne. Swoją przygodę w zawodzie nauczyciela rozpoczęłam w gdańskich szkołach podstawowych. Już wtedy byłam przekonana, że to właściwa decyzja. Od dziecka moim marzeniem była praca z dziećmi. To dzięki niej mam możliwość obserwowania i wpływania na proces poznawania świata przez najmłodszych.

1997 roku powróciłam do rodzinnego miasta, by móc kontynuować pracę pedagogiczną  w Szkole Podstawowej nr 4 w Iławie. Nowoczesna szkoła wymaga od nauczyciela zaangażowania i rozwoju, dlatego systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje. Ukończyłam studia podyplomowe na kierunkach: Terapia pedagogiczna i rewalidacja, Edukacja dla bezpieczeństwa- edukacja obronna, Zarządzanie oświatą- menedżer oświaty.

25 lat temu rozpoczęłam swoją podróż z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Iławie. Początkowo jako nauczyciel muzyki, później jako nauczyciel języka polskiego.

Studia ukończyłam na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie na kierunku filologia polska w zakresie specjalności nauczycielskiej. Wcześniej uzyskałam dyplom ukończenia Studium Nauczycielskiego o specjalności muzyka w Toruniu.

Chociaż od zawsze ceniłam kontakt z dziećmi i młodzieżą, to na początku swojej drogi zawodowej nie przypuszczałam, że praca stanie się moją pasją…

Moja działalność pozalekcyjna w dużej mierze skupiała się na rozwoju artystycznym moich podopiecznych. W pierwszych latach było to prowadzenie chóru szkolnego, jednak to  działalność koła teatralno - muzycznego sprawiała mi najwięcej satysfakcji. Wydawanie szkolnych numerów gazetki szkolnej „ Co w czwórce szeleści”  to tylko jedno z wielu doświadczeń pracy w szkole.