Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Polskich Podróżników w Iławie informuje, że poniżej znajduje się lista kandydatów przyjętych do klasy IV sportowej na rok szkolny 2025/2026:
Lista kandydatów, którzy uzyskali pozytywne wyniki prób sprawności fizycznej do klasy IV sportowej o profilu piłka nożna dla chłopców i piłka siatkowa dla dziewcząt. >>>KLIK<<<
Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezkwalifikowanych do klasy IV sportowej o profilu piłka nożna dla chłopców i piłka siatkowa dla dziewcząt.
Zawody odbędą się 11 maja 2025 r. (niedziela) od godziny 12:15 na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 5 w Iławie (ul. Wiejska 11).
To wyjątkowe wydarzenie sportowe kierujemy szczególnie do dzieci i młodzieży z iławskich szkół. Zaplanowano biegi indywidualne, sztafety koleżeńskie i rodzinne, a dla wszystkich uczestników przewidziano medale, upominki i nagrody. Bardzo prosimy o pomoc w promocji wydarzenia wśród uczniów i ich rodzin.
Załączam szczegółową treść posta, którą można bezpośrednio wykorzystać:
Zapraszamy na III Iławskie Zawody Lekkoatletyczne "Biegamy na Orliku"!
Data: 11 maja 2025 r. (niedziela) Godzina: start od 12:15 Miejsce: Orlik przy Szkole Podstawowej nr 5 w Iławie, ul. Wiejska 11
Czeka na Was: sportowa rywalizacja w świetnej atmosferze, biegi na dystansach: 60 m, 100 m, 300 m i 600 m, sztafety koleżeńskie i rodzinne, medale i nagrody dla wszystkich uczestników, mnóstwo radości i sportowych emocji!
Szczególne zaproszenie kierujemy do młodzieży! To doskonała okazja, by sprawdzić swoje siły, pobiec w sztafecie z przyjaciółmi i przeżyć niesamowite emocje sportowe!
Z wielką radością pragniemy podzielić się z Państwem wspaniałą wiadomością.
Nasza szkoła wzięła w tym roku szkolnym udział w IV edycji konkursu „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna” organizowanym przez Ministra Edukacji oraz Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych.
Prace konkursowe przygotowało pięcioro uczniów:
Lena Grosz z klasy 4A
Oliwia Jakubowska z klasy 6C
Mikołaj Młotek z klasy 5A
Zofia Olszewska z klasy 6B
Agata Zgorzelska z klasy 7A
Każda praca jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Realizacja zadania konkursowego trwała kilka miesięcy i wymagała zaangażowania dzieci, rodziców, nauczycieli, bliższych i dalszych członków rodziny uczestników.
Dzięki udziałowi w konkursie nasi uczniowie odkrywali historię swojej rodziny, poznawali przodków i krewnych, o których wcześniej nie mieli pojęcia. Zdali sobie sprawę jak bardzo losy ich przodków wpisane są w historię całego narodu polskiego. Wiele zgromadzonych materiałów stanowi niebywałe źródło wiedzy historycznej.
Każda z prac jest bezcennym skarbem dla całej rodziny oraz następnych pokoleń.
15 kwietnia Wojewódzka Komisja Konkursowa składająca się z przedstawicieli Archiwum Państwowego w Olsztynie oraz Kuratorium Oświaty w Olsztynie dokonała oceny prac zgłoszonych z obszaru województwa warmińsko-mazurskiego do IV edycji konkursu pt. „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”.
Wśród wyłonionych prac znalazły się dwie z naszej szkoły.
W kategorii klas 4-6 I miejsce w województwie zajęła
Lena Grosz z klasy 4A – opiekun merytoryczny Kamila Kozłowska (nauczycielka Historii)
W kategorii klas 7-8 II miejsce w województwie zajęła
Agata Zgorzelska z klasy 7A – opiekun merytoryczny Kamila Kozłowska (nauczycielka Historii) oraz Agnieszka Osmańska (nauczyciel współorganizujący).
Obie prace będą reprezentować nasze województwo w etapie centralnym konkursu.
Dziękujemy i gratulujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego sukcesu: uczniom, rodzicom, bliższym i dalszym krewnym naszych uczniów oraz oczywiście nauczycielom.
Dnia 14 kwietnia br. w Szkole Podstawowej Nr 4 im. Polskich Podróżników w Iławie odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy, a także rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Historyczno-Plastycznego upamiętniające Święto Chrztu Polski.
Była to już piąta edycja powyższych konkursów, jednakże w tym roku bardzo wyjątkowa, gdyż niniejsze konkursy zostały objęte Patronatem Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku.
Rywalizacja w konkursie wiedzy odbyła się poprzez platformę Kahoot. Uczestnicy udzielali odpowiedzi korzystając ze swoich smartfonów, które stały się na ten czas interaktywnymi pilotami. Wszyscy musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale również refleksem.
Łącznie w obydwu kategoriach wiekowych wzięły udział 43 osoby.
W środę gościliśmy rodziców i przyszłych uczniów klas pierwszych. Udekorowane tablice przekazywały przepisy na udany Rok szkolny oraz w jaki sposób pożegnać przedszkole. Wszechobecne kwiaty i bajeczne motyle sprawiały fantastyczny klimat zwiedzania szkoły. Zadowolone dzieci wychodziły z zaczarowanymi żabkami, a rodzice uzyskiwali konieczne informacje dotyczące pobytu w świetlicy.
Nasza szkoła wzięła w tym roku udział w zorganizowanym przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Białymstoku - Konkursie Recytatorskim Twórczości Żołnierzy Niezłomnych “Na znojną walkę”.
Uczennica klasy 8C Agata Kowalska oraz uczeń klasy 6B Krzysztof Jarnicki zaprezentowali po jednym utworze poetyckim twórczości Żołnierzy Wyklętych.
Komisja Konkursowa miała bardzo trudne zadanie, gdyż poziom był bardzo wysoki i wyrównany.
Cieszymy się, że nasi uczniowie mieli swój udział w tym bardzo ważnym i doniosłym wydarzeniu.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 3 marca w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.
Po wręczeniu nagród wszyscy zgromadzeni obejrzeli wspaniały występ o Żołnierzach Niezłomnych zaprezentowany przez Szkołę Podstawową nr 2 im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Olsztynku.
Do konkursu naszych uczniów przygotowała pani Kamila Kozłowska - nauczycielka Historii.
Już niedługo - 14 kwietnia br. odbędą się w naszej szkole
DWA WYJĄTKOWE KONKURSY!
Konkurs Wiedzy upamiętniający Święto Chrztu Polski
oraz
Konkurs Historyczno-Plastyczny upamiętniający Święto Chrztu Polski.
Uczcimy w ten sposób 1059 rocznicę przyjęcia chrztu przez Mieszka I i jego najbliższe otoczenie oraz 1000 rocznicę koronacji naszego pierwszego króla - Bolesława Chrobrego.
To już piąta edycja powyższych konkursów, ale w tym roku bardzo wyjątkowa, gdyż zarówno konkurs wiedzy, jak i konkurs historyczno-plastyczny zostały objęte Patronatem Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku.
Jesteśmy niezwykle zaszczyceni tym ogromnym wyróżnieniem.
Zachęcamy naszych uczniów do udziału w konkursach.
Uczniowie z klas 8: Julia Adamska, Agata Kowalska, Mateusz Bomblewicz oraz Marcel Nawrocki wraz z nauczycielką Historii panią Kamilą Kozłowską 28 lutego udali się do Centralnego Przystanku Historii IPN im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Warszawie.
Uczniowie wzięli udział w organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej quizie historycznym "Wielki test o Żołnierzach Niezłomnych".
Do konkursu przystąpiło 40 osób z całej Polski.
Dodatkową atrakcją były warsztaty "Cichociemni elita polskiej konspiracji" oraz strefa immersyjnej edukacji historycznej, która opowiada dzieje naszego narodu za pomocą nowoczesnych technologii.
Serdecznie zapraszamy przyszłorocznych uczniów wraz z rodzicami na Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej Nr 4 im. Polskich Podróżników w Iławie, który odbędzie się w
Niedźwiedź polarny jest zwierzęciem wzbudzającym ludzką sympatię, jest bielutki, puchaty a jego pysk wygląda na uśmiechnięty, młode niedźwiadki wyglądają jak pluszowe przytulanki. Tymczasem jest to największy lądowy drapieżnik, bardzo dobry i skuteczny myśliwy wytrzymujący warunki, których większość żywych organizmów na Ziemi nie byłaby w stanie znieść. Niedźwiedzie wykształciły cechy wyglądu i zachowania umożliwiające im przetrwanie w niegościnnym środowisku Arktyki, i zniszczenie tego środowiska będzie oznaczać dla nich zagładę.
W dniu 17 lutego br. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs wiedzy z II wojny światowej.
Łącznie wzięło w nim udział 44 uczniów, w 3 kategoriach wiekowych tj. klasy 4-5, klasy 6-7 oraz klasy 8.
Rywalizacja nastąpiła w formie quizu na Platformie Kahoot. Uczestnicy odpowiadali na pytania za pomocą smartfonów, które pełniły na ten czas funkcję interaktywnych pilotów.
Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i dostarczyli nam wiele emocji.
Zwycięzcy otrzymali wyjątkowe nagrody, zestawy gadżetów BohaterON ufundowanych specjalnie na ten cel przez Fundację Pokolenia Kolumbów.
p. M. Przepiórski, p. M. Pasternak, p. B. Pawlikowska, p. B. Ciesielska, p. D. Pączkowska, p. E. Michlińska, p. W. Neumann, p. A. Nica, p. M. Jonowska, p. K. Olejnik
23.01.2025 r. (czwartek) godz. 17.00
Lp.
klasa
wychowawca
sala
1.
1a
p. Katarzyna Romanowska
4
2.
1b
p. Elżbieta Kujawska
5
3.
1c
p. Joanna Meller
2
4.
3a
p. Beata Barwińska
1
5.
3b
p. N. Smulska
3
6.
7.
4c
p. K. Tyszkiewicz
21
8.
8a
p. Tomasz Demczak
23
9.
8b
p. Kamila Kozłowska
28
23.01.2025 r. (czwartek) godz. 17.15
Lp.
Klasa
wychowawca
Sala
1.
4b
p. Beata Zielska
18
Dostępność nauczycieli w godz. 17.30-19.00
p. A. Osmańska
Spotkania dla rodziców klas 4a i 5a odbędą się po feriach zimowych
11 stycznia rozpoczęliśmy karnawał. Pani Dyrektor oficjalnie zaprosiła wszystkich do wspaniałej zabawy. Dzieci prezentowały przemyślane stroje i ze swoimi opiekunami tańczyły we wspaniałym anturażu sali. Dekoracje uświetniły tematykę spotkania, które miały być wspomnieniem ostatniego lata.
Corocznie 20 stycznia obchodzimy Światowy Dzień Wiedzy o Pingwinach.
Wszystkie pingwiny są objęte ochroną i wszystkie znalazły się w Czerwonej Księdze Gatunków Zagrożonych. 10 gatunków jest uznanych za zagrożonych a 4 za bliskie zagrożenia. Według Bena Lascelles (Global Marine IBA Officer, BirdLife) populacja niektórych gatunków pingwinów spadła nawet o 80% w ciągu ostatnich kilku lat. Pingwiny są doskonałymi gatunkami wskaźnikowymi dla siedlisk morskich. Obszary, na których żerują pingwiny są również istotne dla morskich drapieżników, takich jak foki i wieloryby. Monitorowanie populacji pingwinów prowadzone przez BirdLife International może ułatwiać tworzenie nowych ostoi ptaków morskich (IBA Important Bird Areas) oraz tworzenia morskich obszarów chronionych (obszarów morskich o dużym znaczeniu ekologicznym lub biologicznym – EBSA).
10 grudnia 1948 roku, państwa ONZ przyjęły dokument będący obecnie najczęstszą podstawą ich publicznej krytyki – Powszechną Deklarację Praw Człowieka. Jej stosowanie przedstawia się różnie, ale wiele grup, organizacji i ruchów społecznych znajduje w niej do dziś inspirację do działania. W rocznicę uchwalenia Deklaracji obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.
Niezbędnym elementem systemu ochrony praw człowieka, poza międzynarodowymi dokumentami, trybunałami i komitetami są organizacje pozarządowe. Zarówno te globalne – jak Amnesty International, jak i krajowe – jak Helsińska Fundacja Praw Człowieka, ale także mniejsze, mniej znane – lokalne. To one sprawiają, że prawa człowieka są żywą ideą, a ci, których prawa zostały złamane, mają się do kogo zwrócić – aby nagłośnić ich sprawę i znaleźć sprawiedliwość. Takim obrońcą może zostać każda i każdy z nas...
Szanowni Państwo, W imieniu Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę i organizacji z Krajowej Koalicji na rzecz Ochrony Dzieci serdecznie dziękuję za Państwa udział w kampanii Dzieciństwo bez Przemocy, której celem jest przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w Polsce.
Przez 6 tygodni trwania akcji na stronie www.dziecinstwobezprzemocy.pl zarejestrowało się blisko 8 tysięcy instytucji i organizacji, które zrealizowały dziesiątki tysięcy inicjatyw.
Razem zrobiliśmy ważny krok ku dzieciństwu bez przemocy!